ABOUT


NAZWA:                              Modernizacja Szybu kopalnianego Krystyna w Bytomiu
STATUS:                              Projekt studencki
LOKALIZACJA:                  Bytom
ROK:                                    2011

Projekt modernizacji nieczynnego szybu kopalnianego - Szyb Krystyna w Bytomiu. Uwzględniając plan zagospodarowania terenów pokopalnianych, na miejscu nieczynnego szybów kopalnianych proponowane jest centrum zdrowego trybu życia, składające się z kompleksu budynków, w których mieścić się ma centrum rehabilitacji (Szyb Krystyna), linika (Szyb Ewa), szpital jednego dnia i oddziały szpitalne.















NAZWA:                              Pawilon wystawowy OPERALAB
STATUS:                              Projekt konkursowy
LOKALIZACJA:                  Warszawa
ROK:                                    2012

Pawilon jest silnie powiązany z torsamością Opery Narodowej w warszawie jak i z marką samochodową firmy BMW, poprzez zastosowane materiały jakimi są ekologiczne włókno węglowe.Dodatkowym materiałem jest naturalna membrana dopasowująca się formą i strukturą do kształtu bryły.
Pawilon ma pełnić funkcje wystawową, ekspozycyjną, reprezentacyjną. Ma mieć zastosowanie na zewnątrz jak i wewnątrz Opery Narodowej w Warszawie.






b



NAZWA:                              Zagospodarowanie wewnętrznej przestrzeni osiedla Lecha w Poznaiu
STATUS:                              Projekt studencki
LOKALIZACJA:                  Poznań
ROK:                                    2012

Podstawowym problemem występującym na badanym terenie jest źle zagospodarowana przestrzeń wewnętrzna osiedla. Wg prof. Bańki źle zaprojektowana przestrzń powoduje wśród ludzi agresje, niezadowolenie oraz dyskomfort, dlatego ważne jest wprowadzenie czytelnych układów.
W celu znalezienia właściwego modułu funkcjonowania przestrzeni osiedla, odwołano się do starożytnej agory, miejsca spotkań i integracji Starożytnych Greków. Funkjonowała ona jako przestrzeń, w której toczyło sie życie religijne, handlowe i społeczne, każdy mógł znaleść odpowiednie miejsce dla siebie oraz stanowiła bardzo logiczną i funkcjonalną przestrzeń.







NAZWA:                              Koncepcja fun.-przestrzenna zagosp. Wzgórza w Kleczewie
STATUS:                              Projekt konkursowy (I MIEJSCE)
LOKALIZACJA:                  Kleczew
ROK:                                    2012

Proponowany Park Badawczy to atrakcja turystyczna, która wpływa na rozwój miasta oraz jest doskonałympomysłem na zagospodarowanie terenoów pokopalnianych. Cechy jakie wyróżniają i przekonują o wysokiej wartości atrakcyjności pomysłu to : odpowiedz na potrzeby spędzenia wolnego czasu przez wszystkie grupy społeczne, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego spędzenia czasu oraz wpływ na rozwój miasta.
Park oferuje przestrzenie tematyczne dla wszystkich, zarówno dla rodzin, młodziezy, dzieci czy sportowców. Włancza regionalnych mieszkańców, który promują produkty, przedmioty, oraz technologie regionalne. Możliwość zminy atrackji w zależności od sezonu powoduje utrzymanie poziomu  atrakcyjności na wysokim poziomie.



2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. 53 year-old Nuclear Power Engineer Isabella Ramelet, hailing from Victoriaville enjoys watching movies like "Hamlet, Prince of Denmark" and Metal detecting. Took a trip to San Marino Historic Centre and Mount Titano and drives a Alfa Romeo 6C 2500 Competizione. naucz sie tego teraz

    OdpowiedzUsuń